Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezuzdné pití šťáv není Breussova dieta !!

3. 07. 2014 11:18:30
Jak je obecně známo, rakovina je "cukrová" nemoc". Rakovinná buňka je doslova "cukrožrout", bez něj neprosperuje a hyne.

Nejprve trochu historie : teprve před 12.000 lety (z pohledu evoluce "včera") člověk přidal do svého jídleníčku sacharidy (vyšlechtěním obilí z travních semen), podíl sacharidů v jeho stravě pomaloučku polehoučku narůstal.... s tím pomaloučku a polehoučku začal narůstat i výskyt rakoviny. A to taková pšenice jednozrnka, proso či pohanka jsou ještě relativně "neviňátka" oproti současné moderní pšenici ale i ostatním přešlechtěným obilovinám. Jenže u obilí nezůstalo, jak šel čas člověk "vylepšoval" "nedokonalou" přírodu dál... vyšlechtil další sacharidové bomby - luštěniny. Ovoce - stačí mrknout na lesní jahůdky a ty co máte na zahradě ("větší než obvykle" :- ) ) a je vidět ten rozdíl, šlechtění za účelem zvětšení plodu a zvýšení podílu cukru. A blížíme se do finále - cca. před 150-200 lety přechod od relativně zdravého medu k extrahovanému cukru z cukrové třtiny či řepy, to už je předzvěst fatální situace. V poslední době stačilo přidat málo fyzického pohybu (který by aspoň něco toho cukru spálil) a lze se pak diviti dnešní situaci ?

Vyléčení z rakoviny je relativně jednoduché - stačí rakovinným buňkám odepřít cukr a imunitní systém (samozřejmě není-li předtím totálně zlikvidovaný chemoterapií a ozařováním) již vše vyřeší sám.

Nejlépe se tento stav navodí hladovkou, tedy nepřijímáním jakékoliv potravy po delší čas (21-40 dnů), viz příběh pana Rostislava Zabloudila (mimochodem otce majitele známé Cestovní kanceláře Zabloudil) - více info kupříkladu zde www.rostazabloudil.cz, pan Zabloudil kupříkladu každoročně organizuje i týdenní "školení" jak se správně postit.

Anebo se může hladovka modifikovat omezeným příjmem sacharidů ve formě zeleninových šťáv, tedy tzv. Breussovou dietou, viz příběhy těchto úspěšně vyléčených pacientů - pan Dvořák a pan Čermák


OBROVSKÉ NEPOCHOPENÍ

A nyní k podstatě tohoto článku - z informací od těchto lidí i jinde na netu jsem došel k závěru, že právě Breussovu dietu si příliš často lidé špatně vysvětlují a poté tedy i špatně aplikují. A diví se, že "nezabrala".

Rakovinu nevyléčí ty zeleninové šťávy (tedy přístup "čím víc tím líp" je neúčinný), pes je zakopaný někde jinde. Tělo při nulovém příjmu sacharidů (hladovka) se přepne do tzv. acidoketózy, při omezeném příjmu sacharidů (Breussova dieta) do tzv. ketózy, v obou případech přechází ze sacharidového metabolismu na tukový (akceptuje tuky jako primární zdroj energie - tedy na typ metabolismu jaký provozovalo 2,5 milionu let až do toho v úvodu zmiňovaného "vylepšování" přírody člověkem). V obou případech dojde k mírnému okyselení vnitřního prostředí organismu, díky kterému dochází k autolýze nádorů. No a těch sacharidů musí být maximálně do 50 gr. / den, jinak k tomuto jevu nedojde !!

Hladovka s příjmem sacharidů nad 50 gramů denně NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO s Breussovou dietou a nelze ji takto nazývat !

Dokonce i lidé s velmi osobní zkušeností s Breussem nepochopili její podstatu - pan Zabloudil nejprve držel 40 denní hladovku s pitím výhradně destilované vody (to je o.k.), po krátké pauze něco co i on ve své knize nazývá Breusovou hladovkou. Jenže on konzumoval nejen hodně zeleninové ale dokonce i ovocné šťávy, tedy hrubě překročil limit 50 gramů sacharidů na den ! Přitom ve své knize opakovaně uvádí "držel jsem se strikně diety pana Breusse". I pan Čermák dodnes popíjí tyto šťávy s vírou, že "ho uchrání od recidivy". Z toho je vidět ten zmatek v pojmech, příčinách a souvislostech...

Pan Breuss předepisuje spotřebu MAX. 2,5-3 dl. ZELENINOVÉ šťávy denně !! "Čím víc tím líp" je nejen neúčinné ale přímo kontraproduktivní !! Pak je jednoduché poukazovat na neúčinnost Breussovy diety která žádnou Breusovou dietou NIKDY NEBYLA přednáška profesora MUDr. Oskara Andrýska, DrSc, primáře Nemocnice následné péče Měšice ze září 2006 (31 min, 42 s)

Otázkou pro každého je zda se po vyléčení z nemoci opět vrátit k sacharidové stravě (dnešní běžná) nebo na "ochranném" tukovém metabolismu zůstat i nadále. Mně osobně vysokotučná nízkosacharidová strava dostala z velmi těžkého psychického onemocnění, sama medicína (včetně ČR) je používá k léčení dětské epilepsie, ze světa jsou i poznatky o vyléčení rakoviny, Alzheimera, Parkinsona, autismu atd.

Autor: Stanislav Kunc | čtvrtek 3.7.2014 11:18 | karma článku: 26.25 | přečteno: 7558x

Další články blogera

Stanislav Kunc

Časové preference virů

"Ohrožení viry" není v průběhu roku stejné - "útočí" (oni vlastně neútočí či neohrožují jen "dělají svoji práci" když jim člověk k tomu vytvořil podmínky, že) velmi selektivně. Nejlépe je to vidět na volně žijících zvířatech...

10.9.2017 v 13:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Stanislav Kunc

Státem dotované prostitutky a uklízečky pro muže !!

...aneb jak získat 46% hlasů ve volbách. Když už stát za nemalých finančních výdajů sanuje potřeby ženám (obživu a ochranu) ať taky odstraní genderovou nerovnost a sanuje potřeby mužům (sex a domácí služby). Rovnost pro všechny !!

22.7.2017 v 9:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Stanislav Kunc

Proč na ptačí chřipku neumírali orli či poštolky ?? Aneb řešením je nedat MO nažrat...

Co potřebujete k úspěšnému pomnožení jakýchkoliv mikroorganismů ? No, přece sacharid !! Jako například agar v laboratorních podmínkách...

17.7.2017 v 15:06 | Karma článku: 4.18 | Přečteno: 193 | Diskuse

Stanislav Kunc

Jak mně zakázali (nejen) na iDnes

Pokud člověk přichází s příliš novými, netradičními, dosavadnímu statusu quo odporujícími myšlenkami musí počítat s nepochopením. Tak tomu vždy bylo, je a bude, člověk je tvor v zásadě velmi konzervativní a z novinek má velký děs.

8.2.2017 v 7:55 | Karma článku: 14.10 | Přečteno: 608 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 3. Problémy a pochybnosti o rádiouhlíkovej metóde

V predchádzajúcom článku sme stručne zopakovali a zhodnotili metódu rádioaktívneho uhlíka pri určovaní veku v geochronológii. Aké sú teda konkrétne pochybnosti o tejto metóde?

19.9.2017 v 21:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 |

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 2. Geochronológia a metóda rádioaktívneho uhlíka

Geochronológia - stratigrafia a rádiometrické metódy sú jedným z pilierov evolucionizmu. Aké sú ich predpoklady, problémy a obmedzenia? Aké sú konkrétne pochybnosti o metóde rádioaktívneho uhlíka C-14.

19.9.2017 v 19:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 51 |

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii.- 1. Vedci sú veľmi skeptickí

Hlavné body polemiky svetonázorov. O čom sa diskutuje? Sú nejaké závery z polemík? Články z novej série nájdete v rubrike: Polemiky o evolúcii.

19.9.2017 v 17:12 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 114 |

Jan Fikáček

Vidíme hvězdy v minulosti, nebo v současnosti?

Jedno oblíbené klišé populárních astronomických a fyzikálních pořadů je, že hvězdy vidíme v minulosti, tedy zpožděně o dobu, po kterou letí paprsky od hvězd k nám. Jenže i samotný Einstein zmínil i jinou možnost.

19.9.2017 v 9:05 | Karma článku: 16.25 | Přečteno: 693 | Diskuse

Zdenek Slanina

Erwin Schrödinger: Rakouská štvanice 1938 - na prostopášníka co neodpřísáhl věrnost Vůdci

Rok 1938 dal Schrödingerovým bohabojným spoluobčanům do ruky hůl na toho bezvěrce, co porušuje posvátná přikázání. Schrödinger byl z university vyhozen ministerským výměrem z 26.8.1938 s poučením, že proti výměru není odvolání.

19.9.2017 v 3:33 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 475 |
Počet článků 191 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1767

pozorovatel (bez patentu na rozum) na cestě kunc.standa@seznam.cz

Nemoc i zdraví hledej ve střevech.

Kam stoupne stát tam 100 let tráva neroste.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.