7 podmínek pro zdraví, štíhlou postavu a spokojený život (7/18)

13. 05. 2012 13:58:27
maso/vejce - minerální vody - ovoce, zelenina, ořecha a semena - vyhodnocení testu -------------------------------------------------------------------

***********************************************************************************************

Dopsáno 27. 12. 2015 : TENTO ČLÁNEK JIŽ ZCELA ČI ČÁSTEČNĚ NEVYSTIHUJE MŮJ SOUČASNÝ NÁZOR, DOPORUČUJI PROJÍT MÉ NOVĚJŠÍ ČLÁNKY. Standa Kunc

************************************************************************************************

 Maso, vejce

zkouška časem : vejce ptáků náš druh zřejmě jedl od počátku, maso ve formě hmyzu též. Maso v tom smyslu jak ho dnes chápeme začal konzumovat až po odchodu z naší společné domoviny Afriky. Někdy před 2 milióny let se člověk vydal severním směrem, do Evropy a Asie. Příchodem do končin kde neměl celoročně k dispozici plody a zeleninu mu nezbývalo nic jiného než začít lovit a začít ve velkém konzumovat maso. Nejstarší známé ohniště má 790 tisíc let, tedy odhadem 2/3 evoluce jedl maso v syrovém stavu, v poslední třetině si ho začal péct.

zkouška faunou : maso jí veškeří masožravci, jí ho i nám podobné druhy jako jsou opice (ikdyž většinou též stejně jako člověk kdysi jen jako „náhradní“ stravu nemají-li k dispozici dostatek plodů a listů). Jenže to platí jen v případě, že mluvíme o mase syrovém. Po tepelné úpravě, dosolení a okořenění jde o už tak odlišnou potravinu, kterou opět jí jen člověk, že lze de fakto i zde hovořit o extrémní potravině.

zkouška člověkem : syrovou flákotu masa kojenec rozhodně rezolutně odmítne. Že nejsme echt masožravci je myslím nad slunce jasné. Stačí člověka postavit do řady se všemi skutečnými masožravci a rozdíly budou ihned patrné. Jak ve stavbě kostry, neexistenci drápů a tesáků nutných k dohnání kořisti, jejího zabití a rozsápání. Každý pořádný masožravec, na rozdíl od člověka má žaludeční kyselina tak kyselé, že jsou schopny rozložit spolklé kosti. Úplně všichni ostatní skuteční masožravci mají krátké střevo aby v něm maso dlouho nezahnívalo, člověk má střevo dlouhé skoro jako býložravci. Opravdu – najít nějakou spojnici mezi člověkem a jakýmkoliv dalším masožravcem je de fakto nemožné.

Ale hlavně – jako jedinému údajnému masožravci nám maso nechutná. Každý jiný, hodíte-li před jeho mládě či dospělého flákotu syrového masa, ví co s ním a slintaje se na ni vrhne a v mžiku zmizí v něm. A u člověka ? Jen pokud nemá několik týdnů po sobě volbu jiné stravy a hrozí mu smrt hladem tak ji do sebe horko těžko nasouká, o nějakém pochutnání si nemůže být ani řeči. A ani tepelná úprava mu nepomůže – pamatujete na tu neslanou „hostinu“ na dvoře pana krále poté co z hradu vyhnal Marušku za to, že prohlásila, že ho má ráda jako sůl ? Že prý máte „rádi maso“ ? Stoly před vámi se můžou prohýbat pod náporem masa ve všech podobách a přesto se ho ani netknete – jak to, leží-li před vámi to co údajně vám tak šmakuje ? Jak říkám - „neexistuje ani jeden člověk- milovník masa, existují milióny milovníků soli a koření“. Maso bez dochucování je pro nás nepoživatelné, nechutná nám, nejsme tedy masožravci. Myslím, že lvi, tygři či hyeny by se cítili uraženi, že někdo Homo sapiens počítá k nim....

Na druhou stranu - i každý býložravec konzumuje v malém množství živočišné molekuly. Vezměme si například takovou krávu. Bylo zjištěno, že přirozeně žijící, tedy volně se pasoucí kráva sní spolu s trávou a bylinami spousty brouků, výkalů, slizu, larev, mrtvolek, bakterií. A navíc má v 1.žaludku obrovskou kolonii prvoků, které v 3.žaludku stráví, takže její příjem bílkovin je až ze 30% kryt z živočišných bílkovin. Vegani v přírodě neexistují.

důkazy : když už maso tak syrové. Opět bych se vrátil k Eskymákům. Ti jedli maso syrové ale ne čerstvé ! Nechali si ho v jednom iglů několik dní natrávit vlastními enzymy. Pak teprve ho konzumovali. A díky tomu vysoký krevní tlak ani srdeční infarkt neznali, přes vysokou spotřebu masa a tuku.

Minerální vody

zkouška časem : pijeme sotva pár století, ve větší míře teprve cca. 200 let

zkouška faunou : několik desítek až stovek metrů pod zemským povrchem žijí už leda tak bakterie, kromě nich nikdo (!) minerální vody nekonzumuje

zkouška člověkem : pravidelné podávání minerální vody by přivodilo kojenci zdravotní kolaps

důkazy : veškeré minerály v horninách, hlíně, vodě ale i po tepelné úpravě jsou v anorganickém stavu. Takové minerály umí využívat ke svému prospěchu rostliny prostřednictvím svých kořenů, pro ně jsou přírodou a evolucí určeny. My potřebujeme minerály v organickém stavu, to jest ve stavu v jakém jsou poté co projdou rostlinou... z anorganických minerálů horko těžko náš organismus vyzíská nějakých 5-10%, zbytku je tak moc, že ho do dalšího jídla nestihne vyloučit a tak ho uloží v těle ke skladování. Ukládá je zejména do měkkých tkání, proto po pár desítkách let takového ukládání jsou lidé ztuhlí, zejména anorganickým vápníkem, mají např.křehké cévy.

Ovoce a zelenina, ořechy a semena

zkouška časem : jedli jsme od prvního dne až po dnešek, 100% naší evoluce

zkouška faunou : jedí ho všechny nám příbuzné živočišné druhy

zkouška člověkem : kojenci velmi tyto produkty chutnají, případné tzv.alergie na ovoce jsou vždy výsledkem předchozí konzumace některých extrémních potravin jako obilí či pasterované mléko. Alergie na ovoce u člověka je stejný protimluv jako alergie psa na syrové maso. Pravda, dáte-li několikaletému uživateli granulí či vařené stravy větší množství syrového masa (plného enzymů) dostane průjem (k jeho vyvolání jakožto očistné techniky IS je též nutný dostatečný počet enzymů, které nyní, po podání enzymové stravy má konečně jeho slinivka poprvé v životě k dispozici), může zvracet. A zdánlivě viníkem je to nebohé syrové maso. Moji psi, leta na 100% syrovém, k tomu běžně na vycházkách – mršiny a exkrementy, pití ze starých louží – a nikdy sebemenší problém. Tedy – k odstranění tzv.alergie na ovoce je nutno odstranit z jídelníčku extrémní potraviny a ne ovoce...

důkazy : viz již vzpomínaní Hunzové

Problémem jenom je, že dnešní hypermarketové ovoce a zelenina jsou pěstovány na minerálově vyprahlých půdách, ovoce trháno ještě nedozrálé, dozrává po cestě a je drženo v aseptickém prostředí. Tudíž neobsahuje žádný mikroživot, který by tam měl za přirozených podmínek být.

celkový závěr z testů

Jednoznačně naší prapůvodní potravou bylo ovoce a zelenina, trocha ořechů a semen, sem tam nějaký ten hmyz či vejce. Takovou stravu jedí i nám příbuzné živočišné druhy, taková strava bude chutnat a bude prospívat i našemu špičkovému výživovému specialistovi - odrostlému kojenci. A důkazy z praxe též jednoznačně hovoří pro tuto variantu.

Tedy – nejsme ani býložravec ani masožravec, jsme tzv.frugivoři neboli plodožravci.

Vhodnou alternativní potravinou jsou ještě kozí a ovčí nepasterované bio mléko, nejlépe v kysané podobě (například jogurt).

A naopak konzumaci extrémních potravin (tj.těch které nikdo jiný na světě nepoužívá) jako obilí, mléko, cukr, izolované tuky, minerální vody omezit na minimum, nejlépe vypustit z jídelníčku úplně. Maso po tepelné úpravě a dochucení lze taky směle označit za extrémní potravinu. Stav v jakém ho žerou zvířata je tomuto stavu na hony vzdálen...

A samozřejmě nezapomeňme na to, že když už něco jest tak hlavně v syrovém stavu, bez jakékoliv tepelné úpravy!

Podrobme vítěze testu pro jistotu ještě jednomu testu a to sice – jedinou všemi uznávanou zdravou monopotravinou... 

pokračování 8/18

(v papírové formě kniha zde)

Autor: Stanislav Kunc | neděle 13.5.2012 13:58 | karma článku: 16.27 | přečteno: 3287x

Další články blogera

Stanislav Kunc

Věda je o přesnosti a důkazech

K pár námitkám (autoři Dana Tenzler, Jan Švadlenka, Michal Štajnrt, Jakub Bohoněk) v diskusích pod články na blogu jsem se dostal pozdě, diskuze byla adminem jiz uzavřená. A tak odpovídám tímto článkem.

14.10.2018 v 5:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Stanislav Kunc

Právo na svobodné nakládání se svým majetkem

Prubněme zda Ochránce lidských práv je hoden svého názvu. Komu to připadá jako dobrý nápad udělejte to jako já, bude - li nás víc je větší šance na vyvolání celospolečenské diskuze. ..

11.10.2018 v 5:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Stanislav Kunc

GMO, Syndrom bílého nosu a milióny mrtvých netopýrů

Od roku 2006 vymírají obrovská množství netopýrů a to výhradně v USA. Následně nemá kdo hubit hmyz a za stovky milionů dolarů je nutno tuto absencí nahradit dalšími chemikáliemi v zemědělství. ..

1.10.2018 v 9:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 | Diskuse

Stanislav Kunc

Státní věda a státní zdravotnictví ničí lidem zdraví

Pokud volnotržní vědec vyrobí omyl nekoná se žádná tragédie - kdo tak z běžných lidí čte odborné vědecké časopisy, při odluce vědy od státu nepřejímá státní legislativa jeho omyl do zákonů... jenže volný trh tu nemáme. .

26.9.2018 v 8:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Tomáš Králíček

Píše se 4. dubna 1968 aneb Atentát na Martina Luthera Kinga jr. trochu jinak

Atentát na Martina Luthera Kinga jr. ze 4. dubna 1968 otřásl nejen Amerikou, ale celým světem. Jak to tehdy bylo doopravdy? Pole pro konspirační teorie zůstává otevřeno.

21.3.2019 v 8:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Pavel Vrba

Svědectví jedné brány

o kumštu člověka, u kterého se tají dech. A taky svědectvím, že člověk nikdy nezná vše. Ačkoliv si to někdy myslí. K té bráně mě vlastně přivedl dokument Václava Cílka. A je ostudné, že to mám kousek a nevěděl jsem o tom.

21.3.2019 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Jakub Beznoska

Heroinová Tereza již zná svůj trest

A nutno podotknout, že jde o trest relativně mírný. Za pašování drog se v zahraničí běžně dávají daleko větší "palety".

21.3.2019 v 4:33 | Karma článku: 24.75 | Přečteno: 658 | Diskuse

Beata Krusic

Jak jsem vojel mojí mámu

Když do rodiny vstoupí autista - asperger, život získá úplně nový, neznámý rozměr. Mnohdy zajímavý, spíše však absurdní, tragikomický.

20.3.2019 v 22:34 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 499 | Diskuse

Marie Kubešová

Nezatracujte léčitele a ezoteriky

Nejsou to vždycky podvodníci, jen je třeba rozlišovat a zdravě uvažovat. Navazuji tímto na článek paní Kateriny Kaltsogianni Moje moč stála šest tisíc korun, který jsem tady před několika dny četla.

20.3.2019 v 19:31 | Karma článku: 20.67 | Přečteno: 498 | Diskuse
Počet článků 212 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1752

pozorovatel (bez patentu na rozum) na cestě kunc.standa@seznam.cz

Nemoc i zdraví hledej ve střevech.

Kam stoupne stát tam 100 let tráva neroste.

Najdete na iDNES.cz