Samovyléčení nádoru (1/3)

26. 05. 2012 13:53:28
3 fakta - rakovinu máme všichni, IS ji umí likvidovat, u někoho přejde v nádor - faktor 1 : zvyšující počet nových rakov.buněk - 50% úspěchu : změna prostředí - posílení psychiky -------------------------------------------------------------------------------

Sám jsem nikdy diagnostikovaný nádor neměl, nikoho jsem zatím neléčil. Níže uvedená moje teorie pochází z mého zájmu o tuto problematiku... je mi jasné na jak tenký led se pouštím. Každý ať zváží podle svého vědomí a svědomí, já osobně bych se léčil takto :

Nejprve fakta :

1.fakt – mít v sobě rakovinné buňky je zcela běžné, běžnější než rýma. Mám je v sobě já, vy i všichni ostatní lidé. Vznikají jako „zmetky“ ve výrobě miliónů nových buněk denně. A to v řádu několika desítek či max.stovek kusů denně.


2.fakt – náš imunitní systém umí s těmito rakovinnými buňkami bojovat a vítězit. Celý proces můžete krásně pozorovat on-line zde (www.novinky.cz/veda-skoly/261998-vedci-nafi lmovali-souboj-bunky-s-rakovinou.html) a udržuje jejich celkový počet na "rozumné míře"


3.fakt – u některých z nás tato „běžná rakovina“ přechází do tvorby nádorů. Což je následek buď :
faktor 1 : toho, že denně začnou přibývat ne stovky ale desetitisíce rak.buněk
faktor 2 : naopak začne ubývat, slábnout kapacita IS v schopnosti je ničit
Nejčastěji jde o vzájemnou kombinaci obojího. Jedno je jisté - dosavadní životní styl vedl k nádoru, má-li nastat obrat je bezpodmínečně nutná jeho radikální změna, pokračování v něm by znamenalo pokračovat směrem nežádoucím. Můj názor, jakým směrem by tato změna měla proběhnout :

Faktor 1

Nejprve malé opáčko chronicky známých faktů :

Základní podmínkou pro to aby tento faktor nastal je kyselé vnitřní prostředí v těle. Rakovinové buňky vytvářejí energii anaerobní fermentací (procesem, který fermentuje glukózu a vytváří energii). Rakovinové buňky mohou vzniknout pouze v kyselém, málo oxidovaném prostředí. Metabolická acidóza je výraz používaný pro označení nezdravé úrovně kyselosti v těle. Kyselost se měří podle velkého počty kladně nabitých iontů H+, které se párují s molekulami kyslíku a vytváří vodu, a tím snižují úroveň kyslíku v těle.

Zdravé buňky používají kyslík k vytváření energie prostřednictvím dýchání; za nepřítomnosti kyslíku normální buňky umírají. Nicméně některé buňky se na prostředí s málo kyslíkem adaptují a zmutují a začnou vytvářet energii prostřednictvím fermentace (proces nepoužívající kyslík). Tato fermentace vytváří vedlejší produkt kyselinu mléčnou, která dále zvyšuje kyselost v těle, což vytváří prostředí pro prospívání rakovinových buněk.

! Nádor nemůže žít v zásaditém a vysoce okysličeném prostředí !

Také tolik obávané metastáze se mohou projevit jen tehdy, pokud se jim poskytne potřebné kyselé prostředí – v zásaditém se nemohou rozšířit, neboť jim nesvědčí

Faktor 1 - jak na něj

A nyní tedy jak tohoto stavu - neutrálního pH tělesných tekutin (to jest silnému odkyselení v případě již nemocného) dosáhnout. Na celkovém okyselení organismu se podílí :

z 50% - okolní prostředí, zejména "kyselý" či naopak zdravý kyslík

z 50% - strava

prvních 50% - okolní prostředí

Tuto část je nutno pořešit jako první. Jak jsem již ve své knize "7 podmínek zdraví... 9/18 a 10/18" uvedl, dnešní člověk se až 23 hodin z každého dne pohybuje po nezdravém vzduchu, to jest vzduchu prostém záporných iontů kyslíku. A celou tuto dobu se pohybuje tedy v prostředí nabitém pouze kladnými ionty, což vede k silnému okyselení těla. Každý pobyt v "civilizovaném" interiéru okyseluje tělo.

Proto je rakoviny v rozvojovém světě daleko méně než ve vyspělém... s přechodem ze slaměných a hliněných chatrčí do obydlí z nepřírodních materiálů s betonovými základy se situace vyrovnává. Taktéž výskyt kupříkladu rakoviny plic, doteď v hliněných chatrčích mizivý začíná růst. A pak, že za ni prý může půdní plyn radon :-) Stejně tak další viník - kouření. Po druhé světové válce bylo kouření pandemicky rozšířeno ale výskyt rakoviny plic byl stejně minimální jako v rozvojovém světě. Teprve výstavbou Faradayových klecí po 2. světové válce začíná křivka lézt nahoru...Ne, že by kouření neškodilo ale jsou tady daleko silnější hráči ve hře o naše zdraví...

opatření :

Bohužel je nutno ukončit pracovní poměr, ničeho nelze dosáhnout při současném chození do práce (vzhledem k charakteru a používanému stavebnímu materiálu budov) a celý čas během dne použít ve prospěch svého vyléčení. Ideální (pro nás středoevropany) je přestěhovat se (dočasně, po dobu léčení) za zdravým vzduchem do Alp - ale pouze v případě, že umíte perfektně tamější řeč a máte tam již z dřívějška vybudované sociální kontakty - viz psychika níže. Levnější a skoro stejně ideální forma je přestěhování do některých z našich hor či podhůří. Samozřejmě jen těch ekologicky nenarušených. Není-li ani to možno tak alespoň na nějakou tu vysočinu. A pokud ani to ne tak alespoň jakákoliv lokalita mimo velká města, v prostředí co nejméně poznamenaném civilizací.

Ale zvolit vhodnou lokalitu ještě samozřejmě není zdaleka všechno, pokud se přestěhujete do Alp do betonového bunkru, to už jste mohli zůstat doma na sídlišti :-) Typ obydlí - ideálem je cokoliv, co nemá betonové základy či dokonce železný skelet (Faradayova klec), je postavené jakž takž iba len z přírodních materiálů (dřevo, hlína, kámen). A ideálně s velkou obytnou verandou, obyvatelnou celodenně včetně při dešti apod. Samozřejmostí je výhradně přírodní prostředí v okolí domu.

Co nejvíc času trávit přímo v přírodě (minimum je 6 hodin rozprostřených v průběhu dne, a to : 5.00-7.00 hod (nejvyšší koncentrace záporných iontů v průběhu dne), 1,5 hod.dopoledne, 1,5 hod odpoledne, 19.30-20.30 hod (či mírně později, to aby nebyl příliš dlouhý počet hodin strávených v interiéru v kuse mezi večerním příchodem a ranním odchodem z domu - velmi důležité zejména není-li dům konstrukce zcela ideální), zbytek sice doma ale na verandě (včetně spánku). Je dobré několikrát během dne provádět dechová cvičení pro prohloubení a zesílení dechu. Nebojte nic složitého, jen si vzpomeňte jak se nadechnete a vydechnete když vaše dítě žadoní o nafoukání nafukovacího balónku :-) Úplně stejně pomalinku nadechnout celou kapacitu plic a stejně pomalinku (jak do balonku) ho zase celý do posledního zbytečku vydechnout. Tento cvik zopakovat 10x a celou sérii 4x během dne a je vystaráno. Dojde k posílení svalů nutných k dýchání, rozšíření kapacity plic. To, že se první dny bude z takového dýchání točit hlava s náběhem na mdloby ("otrava" kyslíkem :-) a zívání je jen známkou dosavadního nedostatečného "povrchového" dýchání. Po pár dnech to přejde...

Tato opatření směřují prostě k tomu aby v ideálním případě člověk pobýval 24 hodin denně na dostatečně ionizovaném vzduchu, tj. s 1250 zápornými ionty/cm3. Za 24 hodin denně nadýchá 6-8 kg vzduchu, bude-li 100% z něj dostatečně záporně ionizovaného dojde k velmi prudkému okysličení a tedy alkalizaci těla (znáte ze své praxe - jsme zvyklý vyjít z budovy "okysličit si mozek", zůstaneme-li venku celý den okysličíme si celé tělo... :-)

Jak už jsem uvedl, je toto opatření nutno udělat jako první. Nyní si povíme proč. Krom zásobení buněk kyslíkem dojde po pár dnech takového režimu zcela samovolně ke zlepšení psychiky : nabytí zdravého sebevědomí a pozitívního myšlení. Aniž by jste se do tohoto stavu chtěli nějak vědomě "vcítit" či vás někdo k němu nabádal, řádně okysličené tělo produkuje zdravé a výhradně pozitivní myšlenky. K tomu dojde tím, že se výrazně zvedne hladina neurotransmiterů (zkratka NTM) jak je popsáno v "7 podmínek zdraví... 9/18 a 14/18. Od této chvíle již nemocný nebude pochybovat o tom, že "se z toho dostane", bude se cítit naprosto báječně a všemocně. A pozitivní myšlení (ne to mozkem psychice "nakázané" ale toto skutečné, vyvěrající ze změněné chemie v hlavě) je jeden z nejdůležitějších faktorů nutných k vyléčení.

Samozřejmě tuto změnu chemie v hlavě lze ještě zesílit využitím dalších zdrojů NTM viz "7 podmínek zdraví... 12/18 - pobytem na slunci (ale samozřejmě ne se "opékat" :-), pohybem, fyzickou prací, sociálními vazbami (patřit do nějaké komunity či party, cítit sounáležitost s nějakou skupinou), starat se o zvířata atd., možností je mnoho, jen je využít (ionizovaný vzduch je ale nenahraditelný !).

Stejně tak je nutno na mimimum omezit zdroje stresu viz "7 podmínek zdraví... 15/18 ", protože bude-li se člověk nervovat tak značná část předešlé práce na psychické pohodě přijde vniveč (další dobrý důvod proč vypadnout z pracovního procesu :-).

pokračování 2/3

(další informace v knize Sedm podmínek pro zdraví, štíhlou postavu a spokojený život bez jo-jo efektu)

Autor: Stanislav Kunc | sobota 26.5.2012 13:53 | karma článku: 27.26 | přečteno: 3916x

Další články blogera

Stanislav Kunc

Věda je o přesnosti a důkazech

K pár námitkám (autoři Dana Tenzler, Jan Švadlenka, Michal Štajnrt, Jakub Bohoněk) v diskusích pod články na blogu jsem se dostal pozdě, diskuze byla adminem jiz uzavřená. A tak odpovídám tímto článkem.

14.10.2018 v 5:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Stanislav Kunc

Právo na svobodné nakládání se svým majetkem

Prubněme zda Ochránce lidských práv je hoden svého názvu. Komu to připadá jako dobrý nápad udělejte to jako já, bude - li nás víc je větší šance na vyvolání celospolečenské diskuze. ..

11.10.2018 v 5:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Stanislav Kunc

GMO, Syndrom bílého nosu a milióny mrtvých netopýrů

Od roku 2006 vymírají obrovská množství netopýrů a to výhradně v USA. Následně nemá kdo hubit hmyz a za stovky milionů dolarů je nutno tuto absencí nahradit dalšími chemikáliemi v zemědělství. ..

1.10.2018 v 9:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 | Diskuse

Stanislav Kunc

Státní věda a státní zdravotnictví ničí lidem zdraví

Pokud volnotržní vědec vyrobí omyl nekoná se žádná tragédie - kdo tak z běžných lidí čte odborné vědecké časopisy, při odluce vědy od státu nepřejímá státní legislativa jeho omyl do zákonů... jenže volný trh tu nemáme. .

26.9.2018 v 8:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Tomáš Králíček

Píše se 4. dubna 1968 aneb Atentát na Martina Luthera Kinga jr. trochu jinak

Atentát na Martina Luthera Kinga jr. ze 4. dubna 1968 otřásl nejen Amerikou, ale celým světem. Jak to tehdy bylo doopravdy? Pole pro konspirační teorie zůstává otevřeno.

21.3.2019 v 8:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 89 | Diskuse

Pavel Vrba

Svědectví jedné brány

o kumštu člověka, u kterého se tají dech. A taky svědectvím, že člověk nikdy nezná vše. Ačkoliv si to někdy myslí. K té bráně mě vlastně přivedl dokument Václava Cílka. A je ostudné, že to mám kousek a nevěděl jsem o tom.

21.3.2019 v 8:00 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 100 | Diskuse

Jakub Beznoska

Heroinová Tereza již zná svůj trest

A nutno podotknout, že jde o trest relativně mírný. Za pašování drog se v zahraničí běžně dávají daleko větší "palety".

21.3.2019 v 4:33 | Karma článku: 25.80 | Přečteno: 697 | Diskuse

Beata Krusic

Jak jsem vojel mojí mámu

Když do rodiny vstoupí autista - asperger, život získá úplně nový, neznámý rozměr. Mnohdy zajímavý, spíše však absurdní, tragikomický.

20.3.2019 v 22:34 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 519 | Diskuse

Marie Kubešová

Nezatracujte léčitele a ezoteriky

Nejsou to vždycky podvodníci, jen je třeba rozlišovat a zdravě uvažovat. Navazuji tímto na článek paní Kateriny Kaltsogianni Moje moč stála šest tisíc korun, který jsem tady před několika dny četla.

20.3.2019 v 19:31 | Karma článku: 20.86 | Přečteno: 502 | Diskuse
Počet článků 212 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1752

pozorovatel (bez patentu na rozum) na cestě kunc.standa@seznam.cz

Nemoc i zdraví hledej ve střevech.

Kam stoupne stát tam 100 let tráva neroste.

Najdete na iDNES.cz