Transplantace střevní mikroflóry - návod na domácí užití

Osobní zkušenosti nemám ale dostal se mi do rukou zajímavý návod této úžasné léčebné metody o které píši v mém seriálu článků Zdravé výkaly vrátí zdraví a tak jej dávám k dobru...

V domácích podmínkách se používají dvě základní metody transplantace střevní mikroflóry. Buď orální aplikace, kdy se stolice naplní do prázdné kapsle.

 

 

 Do jedné kapsle velikosti 00 se vejde necelý jeden gram stolice. Užívá se 1 až 10 kapslí.Prodávají se prázdné kapsle želatinové anebo z hydroxypropylmethyl celulózy, přičemž druhá varianta je lepší, jelikož želatina se rychle vlivem stolice rozpouští. Druhá metoda transplantuje dárcovskou stolici do pacientova tlustého střeva pomocí jednoduché transplantační sady.

 

Obvykle se dárci aplikuje klystýr o objemu 1 až 3 litry. Dárce se snaží vodu ve střevech chvíli podržet (ideální doba je 5 minut) a poté se vyprázdní do kbelíku.Obsah kbelíku se přeleje do druhého kbelíku přes drátěný fritovací koš s oky velikosti 8 mm.

 

Pevné části stolice co zůstanou v koši se propasírují do tekutých fekálií. Poté se obsah kbelíku přeleje do pet lahve transplantační sady a aplikuje pacientovi přes konečník do tlustého střeva.Pokud je objem transplantátu menší (1 až 2 litry), pacient ho může zadržet delší dobu, lze i 30 minut.Pokud je transplantát většího objemu (2 až 3 litry), tak pacient ho pravděpodobně neudrží dlouho v sobě, ale v tomto případě není dlouhý čas důležitý, jelikož při velkém objemu se předpokládá, že tlakem se tekutina dostane přes ileocekální chlopeň až do konečné části tenkého střeva, čímž se účinek transplantace zvyšuje. 

 

Celkově se doporučuje kombinovat obě metody, tedy polykání kapslí a současně i aplikaci přes konečník.

 

 Dle některých zdrojů má domácí transplantace výhodu oproti transplantacím v nemocnicích, protože tam se stolice místo pasírování přes drátěný koš mixuje, čím vznikají vyšší teploty a okysličení, které může zničit některé prospěšné bakterie. Dále je výhoda v tom, že při domácí transplantaci se do darované stolice nepřidává sůl jako tomu dělají v nemocnici. Sůl totiž také může zničit některé druhy prospěšných bakterií. 

 

Dárce stolice by měl být testovaný na HIV, syfilis, chlamydia trachomatis, mononukleozu, žloutenku a helicobacter pylori.

Případně video stejného znění jako tento článek, příběhy uzdravených pacientů zde

 

* * *

SÁM SE DISKUZE Z ČASOVÝCH DŮVODŮ NEZÚČASTNÍM, MÁTE-LI PRO MNE NĚJAKÝ

DŮKAZ

(vědeckou studii, pokus na zvířatech, podrobnou konkrétní causu)

NA PODPORU MNOU ZPOCHYBŇOVANÝCH VĚDECKÝCH TVRZENÍ A STOJÍTE O MŮJ NÁZOR NA NĚJ

POŠLETE MI HO MAILEM (kunc.standa@seznam.cz),

JÁ HO SPOLU S MOJÍ ODPOVĚDÍ OTISKNU V DISKUZI POD TÍMTO ČLÁNKEM.

Autor: Stanislav Kunc | úterý 10.1.2017 23:08 | karma článku: 20,49 | přečteno: 5407x
  • Další články autora

Stanislav Kunc

Věda je o přesnosti a důkazech

14.10.2018 v 5:25 | Karma: 7,98

Stanislav Kunc

MVDr. Divoký Kůň CSc.

15.2.2018 v 10:09 | Karma: 7,18

Stanislav Kunc

Jirka to posr.l

11.2.2018 v 22:19 | Karma: 11,57

Stanislav Kunc

USA náš vzor! Skutečně?

8.2.2018 v 18:48 | Karma: 5,11

Stanislav Kunc

Jirko, nepos.r to !

26.11.2017 v 10:46 | Karma: 12,06
  • Počet článků 215
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1856x
pozorovatel (bez patentu na rozum) na cestě kunc.standa@seznam.cz

Nemoc i zdraví hledej ve střevech.

Kam stoupne stát tam 100 let tráva neroste.